פעילויות בחוג

 

כללי

בחוג לכלבי האונדס מתקיימות פעילויות שונות, תערוכות כלבים, הרצאות, סדנאות בנושא כלבי ציד, תערוכות כלבים וימי כיף המשולבים ביחד עם פיקניק, בעמוד זה תוכל לקרוא אודות הפעילויות ולהתרשם. 

כמו כן, לחוג לכלבי האונדס יש עמוד פייסבוק פעיל בו מתקיימת פעילויות שונות באופן קבוע.

נשמח לראותכם בחלק מפעילויות החוג. 

תערוכות כלבים

החוג מקיים 3-4 תערוכות בשנה, חלק מהן נשפטות ע"י שופטים ישראליים וחלק ע"י שופטים בינלאומיים מחו"ל. חברי החוג מוזמנים גם להשתתף בתערוכות הכלבים הבינלאומיות שמארגנת ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

תערוכת כלבים היא כלי שמאפשר לנו לגדל כלבים איכותיים ככל הניתן. כמו בכל גוף חי, גם גופו של הכלב, ולו היפה ביותר, אינו מושלם, ואנו המגדלים נמצאים בשאיפה מתמדת לשפר את בריאותם, מבנה גופם ואופיים של הכלבים שלנו. 

אחד הכלים המסייעים לנו בכך הוא תערוכת הכלבים. לכל גזע ישנו תקן בינלאומי רשמי שנקבע בידי ארגון הגג העולמי FCI (Federacion Cynologique Internationale). תקן הגזע מפרט את כל הנתונים הפיזיים, כולל גודל, משקל, צורת ראש, אוזניים, עיניים, גוף, רגליים, זנב, פרווה, צבע ותנועה. הוא גם מציין אילו תכונות אופי רצויות ולא רצויות בגזע.
בתערוכת כלבים, ישנם שופטים שהם מומחים לגזע ויודעים כיצד לנתח את מבנה הכלב. השופט מציין את המעלות והחסרונות של כל כלב וכלב באמצעות דו"ח שיפוט, המשווה את הכלב אל תקן הגזע הרלבנטי. לאחר מכן, הוא גם נותן לכלב ציון ומדרג את כל הכלבים שנשפטים יחד ובוחר למנצח הגזע את הכלב שמאפיין בצורה הכי טובה את התקן.
לידיעתכם, בעלי גורים חדשים אשר בוחרים להצטרף לחוג הישראלי לכלבי האונדס זכאים להירשם לתערוכות חוג עד גיל 9 חודשים בחינם !
נשמח לראותכם בתערוכה הקרובה ! 

הרצאות וסדנאות

מעת לעת מארגן החוג הרצאה מקצועית בנושאים שונים.

ימי גורים, טיולים ופיקניקים

אירוע משפחתי כלבני בו נפגשים חברי החוג וכלביהם ליום של כיף: משחקים, הדרכה בהצגת כלבים אילוף ואם מתארגן גם ארוחה משותפת.

פעם-פעמיים בשנה מארגן החוג מפגש לגורים ולבעליהם ובו הסברים מבעלי מקצוע על הטיפול הנכון בכלב.

פעם-פעמיים בשנה מוזמנים חברי החוג להשתתף בטיולים משפחתיים וכלביים ברחבי הארץ.